Doprava ZDARMA v ČR nad 2000 CZK / SR nad 2500 CZK

ZAFFRA

 
 
 
Za lněnými ubrusy, povlaky na polštáře a odličovacími tamponky stojí malá chráněná dílna ve Starém městě ve Slezsku. Šikovné švadlenky, které za dílnou stojí svojí práci milují a s láskou pracují na každém jednotlivém kousku. A je to na nich vidět. Týmového ducha a skvělou atmosféru podporuje i Ing. Jana Fajnorová, která má na starosti příjem nových zakázek. Zeptali jsme se jí na pár otázek, abychom se o dílně mohli dozvědět více informací.
 
Mohla byste nám na úvod vaši chráněnou dílnu představit? 
 
Chráněná dílna Zaffra vznikla před čtyřmi lety, nicméně již dříve jsme úzce pracovali s osobami se zdravotním hendikepem. V úplných počátcích jsme přijímali pouze jednodušší zakázky v podobě kompletačních prací a drobné výroby. Kdyby nám v té době někdo řekl, že za několik let povedeme úspěšnou šicí dílnu, asi bychom se tomu ze srdce zasmáli, tehdy jsme nevlastnili ani jeden šicí stroj a o oboru nevěděli prakticky nic. Nyní chráněná dílna sdružuje šicí dílnu, laserové a gravírovací centrum a dílnu pro výrobu reklamních předmětů.
 
Na jaké výrobky se specializujete?
 
V současné době vyrábíme především textilní a dřevěné výrobky na zakázku. Převážná část výroby je určena pro firemní klientelu a úzce spolupracujeme s dalšími českými výrobci. Šicí dílna se zaměřuje na bytové doplňky, nákupní tašky, kabelky a batohy, ale šijeme i dámskou a dětskou konfekci. V poslední době je veliká poptávka po výrocích ze lnu. Ze dřeva vyrábíme zejména dřevěné krabičky na míru, drobné dekorace a ozdoby na sváteční příležitosti.
 
Zkusila byste popsat běžný den u vás na dílně?
 
Snažíme se, aby každý den byl alespoň něčím jiný. Přijímáme drobné kusové zakázky, tak i ty veliké. Práci plánujeme tak, aby nebyla jednotvárná. Do vývoje nových výrobků se prakticky zapojují všichni, aby byl výsledný produkt smysluplný a jeho výroba zaměstnance bavila. Je skvělé nechat iniciativu na zaměstnancích, stává se pak, že si inspirace a nápady posíláme i po večerech nebo o víkendu. To je krásná známka toho, že jim práce lhostejná není. ????
 
Co vám v rámci dílny vždy spolehlivě udělá radost? 
 
Tu největší? Jsou asi dvě. V prvé řadě je to posouvání hranic. Každý ze zaměstnanců má své určité zdravotní limity, které musíme respektovat a přizpůsobit jim náplň práce či délku pracovní doby. Nicméně, zdravotní omezení není nepřekonatelnou překážkou pro opravdu dobře odvedenou práci, pokud ji člověk vykonává s radostí. Lidé, kteří u nás žádají o práci, si často nevěří, že dokážou tvořit krásné věci. Mají zkušenosti z velkých provozů, kde jsou jen článkem v celém řetězci a nemají prostor pro vlastní kreativitu. U nás je to jinak. Naše dílna má rodinnou atmosféru, kde je na prvním místě chuť pracovat, a především spolupracovat v týmu. Zastávám názor, že lidé si v prvé řadě musí charakterově sednout, aby dokázali společně tvořit. Pak to jde jako po másle a je krásné pozorovat, jak zaměstnancům roste jejich pracovní sebevědomí i pocit užitečnosti. A v druhé řadě je to ta nejdůležitější věc – pocit spokojenosti a čistá radost, když pod rukama vznikají krásné věci.
 
Na stránkách máte eshop, kde prodáváte vlastní produkty, chystáte nějaké novinky?
 
Ano, máme vlastní eshop s výrobky. Je to však pouze střípek z naší celkové výroby. Jelikož však pracujeme převážně pro firemní klientelu, na vlastní tvorbu není příliš mnoho času. Rádi bychom naši webovou prezentaci rozšířili tak, aby bylo zřejmé, kolik krásných produktů umíme vyrobit. Většina výrobků totiž putuje do firem či k dalším spolupracujícím výrobcům, a tak je spousta našich pokladů očím veřejnosti skrytá. V současné chvíli je náš eshop vyhledáván koncovými zákazníky zejména pro svatební krabičky a dekorace a dále šité výrobky pro děti, ať už jsou to například svačinové ubrousky nebo oblíbení veselí barevní pyžamožrouti. Do budoucna bychom se chtěli více věnovat udržitelným a přírodním materiálu, zejména lnu, se kterým pracujeme velmi rádi.
 
Pokud prahnete po dalších informacích o dílně, podívejte se na jejich stránky a e-shop. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení