Doprava ZDARMA v ČR nad 2000 CZK / SR nad 2500 CZK

Sofie Jewelery

 

V náhrdelnících od Sofie Jewelry se snoubí jemnost s jednoduchostí. Všechny šperky vyrábí s láskou a "pomocí" svých dvou dcerek Sofie a Violky. Zeptali jsme se jí na pár otázek, abychom se o výrobě mohli dozvědět více informací. 
 
Co vás ke šperkům přivedlo?
 
Se šperky jsem začala v době, kdy se mi narodila první dcera a studovala jsem filosofii. Cítila jsem najednou potřebu věnovat se nějaké další činnosti, více odpočinkové. Tím se uzavřel takový pomyslný trojúhelník: rodinný život, intelektuální a tvůrčí aktivita. A proč šperky? Ani sama nevím. Kdysi jsem uvažovala o studiu módního návrhářství, ale nakonec mě to zaválo jiným směrem. Vyrábění šperků je možná jiným způsobem vyjádření od té doby dřímajícího pudu tvořit něco krásného :-)
 
Kde čerpáte inspiraci?
 
Stává se, že mě zaujme určitá barva nebo tvar, které pak přenesu do svojí tvorby. Nechám se inspirovat i aktuálními trendy. Když mě něčím osloví, využívám je k vlastní interpretaci. Celý můj život prostupuje touha po návratu k přirozenosti a přírodě, proto jsou od počátku důležitou součástí mé tvorby kameny. Líbí se mi rozmanitost barev a tvarů, jakých dokáží nabývat. V poslední době využívám stále častěji surové kameny, v nichž vidím jedno z nejautentičtějších vyjádření přírody.
 
Kde se vám tvoří nejlépe?
 
Doma mám koutek, kde je po ruce všechno, co ke tvoření potřebuju. Ten jsem si vytvořila teprve nedávno, po sedmi letech okupování jídelního stolu. Díky strategickému umístění mezi jídelnou a obývákem mám z nového místa zároveň výhled na dění kolem, což se hodí, když večer tvořím a děti se rozhodnou ponocovat.
 
Co vám dělá největší radost?
 
Největší radost mi dělá, když jsou šťastné a spokojené moje děti. Jinak mě potěší procházka v přírodě, klidná chvilka na čtení nebo hru na klavír. Podobně to má asi většina maminek malých dětí... I po tolika letech mě ohromně těší a naplňuje tvorba šperků. Dalo by se říci, že se postupem času stala mojí „prací“, ale vnímám ji úplně jinak. Vracím se při ní do dětství a do chvilek her, kdy jsem si navlékala korálky a věšela je kolem krku panenkám nebo sestře s mamkou. Možnost uchovat si hravost i v dospělosti je, myslím, ten největší luxus.
 
Chystáte nějaké novinky, na které se můžeme těšit?
 
Novinek, nebo spíše nápadů na novinky, mám spousty. Realizace už ale bohužel trochu pokulhává... Čemu se právě věnuji, jsou šperky z kombinací polodrahokamů a blýskavých krystalů Swarovski. Potěšilo mě, že první kousky se téměř hned prodaly. To napovídá, že by to mohla být jedna ze správných cest.
 
Pokud se o designérce a její práci chcete dozvědět více, zavítejte na její fler.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení